Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Kaip išsirinkti dviratį

Be sniego 2009-09-11 komentarai 0
Atšilus orams į gatves vėl išrieda dviratininkai. Ši dviratė transporto priemonė per pastarąjį penkmetį Lietuvoje labai išpopuliarėjo. Šiandien jų pasirinkimas iš tiesų didelis. Mes pasidomėjome, kaip iš tokio gausaus asortimento išsirinkti sau tinkantį ir patinkantį dviratį.  

Anot parduotuvės "Hawai Express" specialistų, prieš perkant dviratį pravartu apsilankyti specializuotoje parduotuvėje. Mat prekybos centruose, kuriuose prekiaujama plataus vartojimo prekėmis, įsigyti geros kokybės dviratį faktiškai nėra jokių šansų. Tokiose prekyvietėse rasite tik abejotinos kokybės kiniškų dviračių. Tokie, pasak specialistų, neverti dėmesio.

 

Pasirinkimo kriterijai

Pirmąkart lankydamiesi specializuotoje parduotuvėje turėtumėte išsiaiškinti, kokio dviračio norite ir kur juo ketinate važinėti. Bet kuriuo atveju jis turi būti naudojamas pagal paskirtį, mat kelionėms asfaltuotu keliu, krosui, iškyloms, turizmui ar ekstremaliam važiavimui gaminami skirtingi dviračiai. Nuo to ir pradėkite.

"Eidami pirkti dviračio pagalvokite, kur ir kaip dažnai juo važinėsite. Be šios informacijos, labai svarbu nurodyti pardavėjui savo kūno duomenis - ūgį ir svorį. Pagal šiuos rodiklius dviračių pardavėjui bus lengviau iš aibės modelių išrinkti jums idealiausiai tinkantį variantą", - sako dviračių parduotuvės "Hawaii Express" konsultantai.

Šiuo metu labai paklausūs vadinamieji miesto tipo dviračiai. Nuo kitų savo "brolių" jie skiriasi tuo, jog turi minkštą balnelį, amortizatorius, aukštai iškeltą vairą, kietai kelio dangai pritaikytas siauro profilio padangas. Beje, jeigu jūsų kūno svoris viršija 100 kilogramų, būtinai rinkitės tokį dviratį, kurio ratlankiai būtų dvigubi.

Anot "Hawaii Express" konsultantų, pastaraisiais metais dviračių kainos kilo, nors ypatingų revoliucinių pokyčių gamybos srityje ir neįvyko. Anksčiau brangiems dviračiams naudotos technologijos ir medžiagos šiandien taikomos gaminant ir pigesnes dvirates transporto priemones. Tad pastaruoju metu vis daugiau santykinai nebrangių dviračių turi lengvesnius aliuminio rėmus, o kartais - ir diskinius stabdžius.

Kainų spektras

Turbūt daugiausia problemų paprastam pirkėjui kelia dviračių kainų skirtumas. Jis priklauso taip pat nuo kelių faktorių - įvairių komponentų ir papildomų priedų. "Paprastą, bet ne prastą universalų dviratį galima įsigyti už 1000-1500 litų. Tačiau už kokybišką ir patikimą kalnų dviratį jau gali tekti pakloti nuo 1000 iki 15 000 tūkst. litų", - apie kainų skirtumus pasakojo specializuotos dviračių parduotuvės "Hawaii Express" ekspertai.

Dviračių specialistai teigia, jog lietuviai nėra tokie turtingi, kad galėtų pirkti pigius, neaiškios kilmės dviračius. Šiuo atveju galioja taisyklė - geriau brangiau, bet rečiau. Todėl lemtinga klaida būtų pirkti dviratį didžiuosiuose prekybos centruose, nes ten parduodami iš pačių pigiausių ir prasčiausių detalių pagaminti dviračiai. Kai kurie specialistai net nevadina tokių transporto priemonių dviračiais. "Svarbiausia - jie nėra saugūs. Ilgiau pavažinėjus visos besisukančios detalės ima klibėti, greitai sudyla, neretai lūžta. Vėliau jas keisti, juolab remontuoti patį dviratį išties nepigu. Tad geriau šiek tiek pataupyti ir įsigyti brangesnį, bet kokybiškesnį dviratį, negu susigundyti porą šimtų litų kainuojančia dviračio kopija", - dalijo patarimus "Hawaii Express" konsultantai.

Svarbu reguliari priežiūra

Įsigijus dviratį labai svarbu tinkamai ir reguliariai jį prižiūrėti. Specialistai rekomenduoja kasdien patikrinti padangų oro slėgį, grandinę ir stabdžių trinkeles, nepamiršti nuvalyti dulkių ir purvo. Tiesa, nepatariama dviračio plauti aukšto slėgio vandens srove, nes nuplausite ne tik purvą, bet ir guolių tepalą.

Įsigijus dviratį ir po tam tikro jo eksploatavimo laiko pastebėjus akivaizdžių gedimų (neįprastą triukšmą, pavarų perjungimo sutrikimų) delsti neverta. Tokiu atveju būtina kreiptis į kvalifikuotus dviračių meistrus, nes gedimai, nors ir smulkūs, savaime neišnyks. Laikui bėgant problemų tik daugės. Taigi svarbu ne tik išsirinkti tinkamą dviratį, bet ir nuolat jį prižiūrėti. Gero kelio!
 

Diana Žvirblytė



Kitos naujienos:

Kokią palapinę pirkti ?! Palapinės pasirinkimas 0
Sezonas prasideda: baidarių mėgėjai jau tvindo upes 0
Red Code. Mirtini žaidimai su bangom. 0
Turistiniai miegmaišiai, ką reikėtų žinoti prieš perkant 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija