Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Kaip pirkti snieglentę

Patarimai 2009-10-18 komentarai 9
Įsigyti snieglentę nėra taip paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.  Rinkoje yra apie 200 skirtingų snieglenčių kompanijų, konkuruojančių už kruvinus tavo (ar tavo tėvų)  pinigus. Dėl tokio plataus asortimento šiuolaikinis snieglentininkas turi daug žinoti apie snieglentes, todėl mes surinkome rekomendacijas į šį straipsnį „Kaip pirkti snieglentę“ ir tikimės, kad jis padės sumažinti su snieglentės įsigijimu susijusias problemas ir klausimus.  

Šiuo metu egzistuoja daug įvairių tipų snieglenčių. Čia pateikiamas bendras snieglenčių suskirstymas pagal tipus:

  • Snieglentės freeride­ ­stiliui
  • Snieglentės laisvajam stiliui (freestyle)  
  • Snieglentės backcountry stiliui
  • Snieglentės parkui/vamzdžiams
  • Vaikiškos snieglentės
  • Moteriškos snieglentės
  • Snieglentės boardercross stiliui
  • Vardinės snieglentės

Tai, kas kažkada buvo paprasta idėja, šiandien tapo modernia technologija. Prieš pratęsiant, rekomenduoju susipažinti su snieglentės anatomija.

Renkantis snieglentę būtina atsakyti į keletą svarbių klausimų, tačiau nustebsi sužinojęs, kad atsakymus tu jau žinai. Tavo svoris, ūgis, kojos dydis ir slidinėjimo stilius – pagrindiniai veiksniai, kurie lemia tavo išsirinktos snieglentės kietumą, ilgį, plotį ir formą.  Kita vertus, tu dar turi atsakyti ir į šiuos klausimus:

Tavo slidinėjimo įgūdžiai?

Pradedantysis: slidinėji pirmą kartą, naujokas, lankai pamokas, slidinėjai su snieglente 1-3 kartus.   

Vidutinis lygis: važinėjiesi snieglente 3-5  kartus per metus, moki slidinėti „feikais“, moki truputį šokinėti, neturi problemų su posūkiais.

Pažengusiojo lygis: tu žinai kas tu esi!

Koks slidinėjimo stilius tau patinka labiausiai?

Apsisprendimas dėl mėgiamiausio slidinėjimo stiliaus padės tau apsispręsti dėl snieglentės tipo, kurį tau reikia pirkti.

Yra daug įvairių nuomonių dėl slidinėjimo stilių skaičiaus, bet mes padalinsime juos į tris pagrindines slidinėjimo stilių kategorijas.

Trys pagrindiniai slidinėjimo stiliai:

 
  

1. All Mountain/Freeride – snieglentininkas naudoja visą prieinamą landšaftą.  Tau patinka karvingas, šokinėjimas, apskritai, visi slidinėjimo stiliai.

Tai snieglenčių sporto siela. Freeride stiliuje susilieja natūralių nelygumų ir landšafto kliūčių naudojimas šuoliukams ir triukams atlikti bei paprasčiausias slidinėjimas. Nors šiuo terminu snieglenčių sporte yra piktnaudžiaujama, freeride vis gi geriausiai apibūdina daugumos snieglentininkų, ir tų, kurie dar tik ruošiasi jais tapti, slidinėjimo stilių.  Freeride terminas apibūdina snieglentininką, kuris naudojasi visu prieinamu landšaftu. „Friraideriai“ snieglenčių sporte mėgaujasi viskuo: stulbinančiais karvingo pojūčiais ant ką tik išlyginto šlaito, skrydžio pojūčiu šokinėjant nuo „big-air‘ų“, kūrybiniu potencialu, kurį galima suprasti tik šliuožiant „half-pipe“, laisvės pojūčiu, kurį galima patirti slidinėjant šviežiame  sniege.  Utopinės kelionės į nutolusius rajonus ieškant nepaliestos šviežio sniego dangos – išties dvasinga patirtis, kuri vis dar neprieinama gerai prižiūrėtose trasose.  

Freeride/All mountain stiliams skirtų snieglenčių charakteristikos

Tai populiariausias snieglenčių tipas, sudaro pusę visų parduodamų snieglenčių. Šios snieglentės leidžia slidinėti kur nori ir daryti ką nori, jos užpildo spragą tarp laisvojo stiliaus (freestyle) ir karvingo.  Abu tokios snieglentės galai yra pakelti i viršų, kad ant jų būtų galima slidinėti pakaitomis (galima slidinėti bet kuria koja į priekį), išnerti puriame sniege ir atlikinėti įvairius triukus. Šios snieglentės paprastai yra pakankamai minkštos ir manevringoms naujokams, nors ir pakankamai kietos, kad išlaikytų posūkį dideliu greičiu ant kieto sniego. Jos ne tokios stabilios kaip karvingo snieglentės, ir ne tokios manevringos kaip snieglentės laisvajam stiliui. Šios lentos projektuojamos snieglentininkams, kurie nori slidinėti bet kokiu landšaftu, įskaitant ir parką bei vamzdį.  

Snieglentes freeride stiliui galima rasti bet kokio gamintojo produktų serijoje.  Kiekviena snieglentė turi unikalias charakteristikas, kurios priklauso nuo: gamybos technologijos ir medžiagų, formos, lankstumo modelio, dydžio ir grafikos.  Apskritai, rinkoje nėra „blogų“ snieglenčių. Net pačios pigiausios šiuolaikinės snieglentės gali pranokti „vardines“ prieš 5 metus gamintas snieglentes.  Tai geriausias snieglentės tipas mokymuisi ir ją paprastai galima naudoti bet kokiuose kalnuose.

2. Laisvasis stilius (freestyle) arba techninis slidinėjimas – iš esmės, įvairių triukų atlikimas.

Šuoliukai, apsisukimai, „grebai“, „džibingas“ ir daugelis kitų triukų.  Laisvojo stiliaus (freestyle) snieglentininkus dažniausiai galima sutikti parkuose arba greta „half-pipe‘ų“. Snieglentės akrobatiniam slidinėjimui – geriausias pasirinkimas pradedančiajam slidininkui.  

Šis stilius yra populiariausias jaunų snieglentininkų grupėje.  Dauguma šiuolaikinių laisvojo stiliaus snieglentininkų į snieglenčių sportą atėjo iš riedučių, ratukinių pačiūžų, BMX ir kitų aktyvių sporto šakų. Nors akrobatiniam slidinėjimui skirta įranga lenkia kitus tipus parke ir vamzdyje, ją galima naudoti bet kokiame landšafte, bet mažu greičiu.  

Laisvajam stiliui (freestyle) skirtų snieglenčių charakteristikos

Snieglentės laisvajam stiliui yra trumpesnės, lengvos ir minkštos, todėl yra manevringesnės.  Todėl jos yra geriausias pasirinkimas pradedantiesiems. Šios snieglentės yra projektuojamos „grebams" atlikti, posūkiams ir slidinėjimui „feikais“ (užpakaliu į priekį).  Snieglentės laisvajam stiliui yra labai jautrios, dėl savo minkštumo jos atleidžia klaidas ir supaprastina posūkius, todėl yra dar patogesnės naujokams.  Jos nelabai gerai laiko briauną ir stabilumas ne aukščiausio lygio, bet jos labai gerai tinka aštriems posūkiams ir greitam slidinėjimui.  Pačios „kiečiausios" snieglentės laisvajam stiliui – „vardinės“ snieglentės. Šios snieglentės gaminamos pagal kokio nors profesionalaus snieglentininko reikalavimus. Paprastai „vardinės“ snieglentės yra brangiausios ir jose apjungiama patraukliausia grafika ir technologiškiausia gamyba.  Ypatingas lengvumas – svarbiausia šių snieglenčių savybė.

3. Karvingas apjungia didelį greitį ir gilius posūkius bei visų landšafto suteikiamų galimybių panaudojimą.

Karvingo stiliaus mėgėjai nuolat šliuožia iš vieno posūkio į kitą.  Tai stilius didelio greičio ir aštrių posūkių mėgėjams.

Šis slidinėjimo stilius yra vienas greičiausiai augančių snieglenčių sporto segmentų pasaulyje. Dauguma karvingo snieglentininkų kažkada yra buvę kalnų slidininkais. „Frikarveriai“ mėgaujasi visu trasos ilgiu ir pločiu, paprastai pereidami iš vieno posūkio į kitą.  Į snieglenčių sportą perėjusiems slidžių ekspertams patinka karvingo lentų galimybės, nors dėl jų kietumo ir siaurumo jos yra neatlaidžios naujokams.   Tokius snieglentininkus lengva pastebėti. Jie visada atlikdami posūkį gulasi ant sniego. „Karveriai“ naudojasi snieglentės briauna kaip niekas kitas. Jie sujungia energingus kūno judesius ir gravitaciją, karvingo snieglentininkai mėgaujasi slidinėjimu tik kai jie ant sniego paviršiaus. 


Snieglentės karvingui

Karvingo snieglentės yra siauros ir kietos, projektuojamos greitam judėjimo krypties keitimui. Karvingo arba lenktyninės snieglentės yra siauresnės nei laisvajam ar freeride stiliui skirtos snieglentės.  Karvingo snieglentės leidžia greitai pakeisti briauną ir puikiai išlaiko briauną kietame sniege bei yra stabilios lekiant dideliu greičiu. Jos yra siaubingos sukantis ir atliekant siaurus posūkius. Snieglentės „frikarvingui“ paprastai yra vienos iš brangiausių.  Jos paprastai yra gaminamos iš tų pačių medžiagų kaip ir snieglentės aukšto lygio freeride stiliui, tačiau projektuojant atsižvelgiama į didesnį stabilumą esant dideliam greičiui ir švaresnį aštrių posūkių atlikimą. Taip pat tokios snieglentės paprastai yra ilgesnės ir joms teikiama pirmenybė šviežiame puriame sniege.  Šios snieglentės yra ilgos, siauros, kietos ir prabangios. Jos gaminamos greitį mėgstantiems snieglentininkams. Karvingo snieglentės nėra skirtos triukams.

Papildomos informacijos apie karvingo snieglenčių pasirinkimą galite rasti čia.

Kai jau apsispręsi dėl savo lygio ir slidinėjimo stiliaus, gali pereiti prie svarbesnio klausimo: snieglentės ilgio ir pločio. Tai ne tik funkcija, į kurią įeina tavo ūgis, ji taip pat apima ir tavo svorį.

Snieglentės ilgis

Ilgį reikia pasirinkti taip, kad ant uodegos stovinčios lentos nosis būtų aukštyje tarp tavo smakro ir nosies.  

Pirmiausia ir svarbiausia, ilgis paprastai matuojamas centimetrais ir dažnai yra apvalinamas iki dviejų paskutinių skaičių. Pavyzdžiui, jei snieglentės ilgis nuo uodegos iki nosies yra 156 cm, ji gali vadintis 56 Snowbomber, vadinasi, snieglentės modelio pavadinimas yra Snowbomber, o jos ilgis yra 156 centimetrai.  Snieglentės ilgis paprastai yra nuo 100 iki 180 centimetrų.

Ilgis yra matuojamas nuo snieglentės uodegos galiuko iki nosies.  Kai kurios kompanijos ilgį matuoja šiek tiek kitaip, kai kurios prideda uodegos ir nosies išlenkimą. Čia jau yra marketingo reikalas, ir kompanijos daro viską kas įmanoma, kad išbandytų ir išsiskirtų iš kitų bei parduotų savo snieglentes kaip naujas, arba su sutrumpinta briauna arba dar kaip nors, skirtingai matuojant snieglentes. Kartais 157 cm ilgio snieglentės marketingo tikslais yra parduodamos kaip 158 centimetrų. Svarbiausia yra žinoti, kad tinkamiausia tau bus ta snieglentė, kurios galas vertikalioje padėtyje bus tarp tavo smakro ir nosies.

Trumpos snieglentės (snieglentė, kurios galas yra tarp tavo raktikaulio ir smakro) yra manevringesnės, jos puikiai tinka mokytis ir jas mėgsta daug triukų atliekantys bei parke arba vamzdyje važinėjantys snieglentininkai.

Vidutinės snieglentės (tarp smakro ir antakių) yra skirtos vidutinio lygio ir pažengusiems snieglentininkams bet kokiame landšafte, įskaitant parkus ir staigius šlaitus.  

Ilgos snieglentės (nuo kaktos ir aukščiau) naudojamos karvingui, giliam puriam sniegui ir slidinėjimui dideliuose kalnuose.  

Sunkūs snieglentininkai gali naudotis šiais patarimais, tačiau turi ieškoti kietesnių snieglenčių.  Lengvi snieglentininkai turi ieškoti minkštesnių snieglenčių. Atmink, kad šie patarimai tik atraminis taškas, o toliau tavo sprendimą gali įtakoti tai, kas tau asmeniškai labiau patinka.

Snieglentės plotis

Snieglentės plotis priklauso nuo tavo kojos dydžio, snieglentė turi būti pakankamai plati, kad atliekant posūkius kulnai ir nosys nesikabintų už sniego.

Snieglentės plotis yra matuojamas centimetrais arba milimetrais, jį galima rasti snieglentės charakteristikose, kur jis vadinamas "talijos pločiu" (waist width).  

Geriausia teisingą snieglentę rinktis padėjus ant plokščio paviršiaus ir atsistojus ant jos.  Prisisegti arba įlipti į apkaustus arba pastatyti koją taip, kaip slidinėsi.  (Tai svarbu, nes kuo didesniais kampais tu slidinėji, tuo mažiau tavo koja užima vietos skersai snieglentės).  

Kai stovi slidinėjimo padėtyje, tavo batai turi būti viename lygyje su briauna arba šiek tiek išeiti iš už snieglentės krašto.  Jei nosys ir kulnai yra nearti kraštų, tu gali atitinkamai paspausti briauną atlikdamas posūkį.  Kita vertus, jei tavo kojos stipriai išeis iš snieglentės kraštų, atlikdamas posūkį gali užsikabinti ir nuskristi.  

Snieglentininko svoris

Tavo svoris yra pagrindinis faktorius, įtakojantis snieglentės dydį.  Sunkiems snieglentininkams rekomenduojama rinktis kietesnes snieglentes.  Lengviems snieglentininkams reikalingos minkštos snieglentės.  

Snieglentė veikia kaip spyruokliuojanti plokštė, todėl jos išsilenkimui snieglentininko ūgis didelės įtakos neturi. Jei sunkus snieglentininkas perka per trumpą snieglentę, lenta nuolat „iššoks“ arba blogai dirbs, ypatingai, dideliu greičiu.  Lengvi snieglentininkai ant ilgų snieglenčių paprastai patiria problemų su snieglentės valdymu ir posūkio pradžia.  

Išsirink savo snieglentę

Snieglentės tipas

Atėjo laikas išsirinkti tau tinkančią snieglentę, jei tu:

Slidinėji freeride stiliumi: turi platų pasirinkimą, nes snieglentės freeride stiliui yra pačios populiariausios ir jas galima naudoti bet kokiame landšafte.  

Slidinėji laisvuoju stiliumi (freestyle): tavo lenta sukurta triukų atlikimui.  Snieglentės akrobatiniam stiliui yra labai jautrios, minkštos, todėl atleidžia klaidas ir supaprastina posūkius, dėl ko jos yra puikus pasirinkimas naujokams.

Slidinėji karvingu: tau reikia lentos greitam slidinėjimui ir staigių posūkių atlikimui, palyginti su kitais snieglenčių tipais, karvingui skirtos snieglentės yra kietos ir siauros.   Su karvingui skirtomis snieglentėmis triukai neatliekami.  

Kuo toliau, tuo geriau, tu jau apsisprendei dėl snieglentės tipo. Dabar liko apsispręsti dėl dar kelių momentų: gamintojo, kainos ir spalvų, nebūtinai tokia eilės tvarka, nes tai jau yra asmeninio pasirinkimo reikalas.  

Snieglentės gamintojas

Pasirinkimas yra platus - pasaulyje yra daugiau nei 50 snieglenčių gamintojų.  Dauguma snieglentininkų renkasi to paties prekės ženklo snieglentes, kaip ir jų mylimiausių profesionalių snieglentininkų.  Kai kurie renkasi vietinius gamintojus. Dauguma kalnų slidinėjimo įrangos kompanijų pelnosi iš snieglenčių bumo. Tegul tai bus tavo namų darbas išsirinkti dėl kažkokių priežasčių konkretų gamintoją.  

Snieglentės kaina

Nauja snieglentė kainuoja nuo 99 iki 600 JAV dolerių (ir daugiau). Viskas priklauso nuo to, kiek gali sau leisti mokėti už snieglentę.  Dauguma kompanijų turi įvairių kainų snieglentes. Pačios brangiausios paprastai vadinamos „vardinėmis“ ir yra kuriamos profesionalaus snieglentininko bei pavadinamos jo vardu.  Tokios snieglentės yra pačios geriausios gamintojo produktų serijoje ir pačios brangiausios, kartais jų yra pagaminamas tik ribotas kiekis.  Pačios pigiausios arba biudžetinės snieglentės yra gaminamos tiems, kam svarbiausias kriterijus yra snieglentės kaina.

Snieglentės apipavidalinimas  

Snieglentė – puikus būdas pademonstruoti savąjį „aš“. Dauguma pirkėjų renkasi snieglentę pagal jos išdažymą.  Tai tavo galimybė parodyti pasauliui savo dvasią arba ne.  Snieglentės vis labiau primena meno kūrinius.  Dauguma prekinių snieglenčių ženklų gamina jas skirtingo dizaino ir skirtingų spalvų.  Dauguma gamintoju daro vienodą grafiką ant vieno tipo snieglenčių.  Kiti apipavidalinimą dalina pagal snieglentės dydį.  Dauguma moteriškų snieglenčių leidžiamos su labai gražiu apipavidalinimu. Kai kurios kompanijos, pavyzdžiui, Monson, leidžia pasidaryti nuosavą snieglentės puošybą.  Grafika – tavo pasirinkimas ir ji turi būti svarstoma tik kai apsispręsi dėl likusių charakteristikų. Tačiau dauguma slidininkų ir toliau renkasi snieglentes dėl jų gražaus apipavidalinimo.  

Atėjo laikas pirkti

Palauk, iš pradžių išsinuomok

Jei esi naujokas, nebloga mintis  būtų iš pradžių snieglentę išsinuomoti.  Tai leis tau išbandyti įvairius slidinėjimo stilius, modelius ir prekinius ženklus. Daugumoje kurortų yra snieglenčių nuoma.  Snieglentę, batus ir apkaustus galima išsinuomoti vienu metu. Netgi dauguma parduotuvių irgi duoda snieglentes išsinuomoti. Geriausia yra pasiimti snieglentę dieną prieš bandymus, kad galėtumėte teisingai ją sureguliuoti.
 


Kitos naujienos:

Slidžių apkaustų nustatymas 1
Slidinėjimo šalmo pasirinkimas 1
Snieglentės. Camber vs Rocker 1
Užsikrėtusiems meile kalnams 1

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija