Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Ruduo slidininkams — pats laikas sustiprinti kelius. Panda programa.

Straipsniai 2012-10-25 komentarai 0

Kai krenta lapai, kalnų slidininkų mintys užimtos sniego laukimu. Tačiau ruduo — tai dar ir tinkamiausias laikas paruošti kūną žiemai, kad išvengti slidininkams dažnai pasitaikančių traumų.

Amerikos sporto medicinos koledžo duomenimis (ACSM), 75-85% slidininkų traumų įvyksta kritimo metu. Pagrinde tai išnirimai, lūžiai, plėštinės žaizdos ir sutrenkimai. Kalnų slidinėjimo batai, kurie tvirtai laiko blauzdas ir blauzdinį pėdos sąnarį, labai apkrauna kelius. Todėl pati kalnų slidininko trauma dažnai yra susijusi su kelių raiščiais.

Naujausios slidės ir geresnis trasų paruošimas per paskutinį dešimtmetį sumažino kelių traumų skaičių trasose. Tačiau vis dar patiriami kulkšnų raiščių patempimai, šeivikaulio sausgyslių plyšimai, Achilo sausgyslės plyšimai, kulkšnų lūžiai ir kitos panašios traumos.

Nuo 30 iki 40% kalnų slidininkų traumų yra susijusios su kelių sritimis. Labiausiai paplitusi sritis — MCL (medialinis kolateralinis raištis). Ši trauma dažnai įvyksta, kai pradedantieji slidininkai ilgai čiuožia stabdydami
slidžių priekiu, arba kai slidės staigiai išsiskiria ir kojos važiuoja į skirtingas puses. Tai labai padidina vidinės kelio pusės apkrovą.

Kita paplitusi kelio trauma — priekinio kryžminio raiščio plyšimas (ACL), kurią gali sukelti kritimas atgal tuo metu, kai blauzda juda į priekį. Taip pat ACL gali sukelti staigus išorinis kojos sukimasis žemiau kelio.

„Moterys patiria ACL penkis kartus dažniau, nei vyrai, — sako daktaras Skottas Levinas, Amerikos chirurgas ortopedas ir sporto medicinos ekspertas iš Niujorko. — Svarbiausi pratimai, padedantys moterims išvengti ACL plyšimo, - tai balanso pratimai“.

Jeigu jūs ruošiatės žiemą slidinėti kalnų slidėmis, jau rudenį pradėkite atlikti sportinius pratimus, didinančius raumenų ištvermingumą. Dažnai būtent raumenų nuovargis sukelia traumas. Į išankstinio pasiruošimo programą turėtų įeiti keturi pratimų tipai: ištvermingumo, jėgos, lankstumo ir pusiausvyros pratimai. Aerobika – tai raktas, padėsiantis išvengti traumų dienos pabaigoje. Krosai padės padidinti širdies ir kraujagyslių sistemos ištvermingumą. O kojų tvirtumas ir lankstumas turi gyvybiškai svarbią reikšmę traumatizmo prevencijai.

Daktaras Levinas aprašo tipinę kalnų slidininkų treniravimosi programą:

  1. Aerobika (penkios dienos per savaitę, ne mažiau kaip 30 minučių): bėgimas, dviratis, plaukimas, elipsinis treniruoklis, šuoliai su šokdyne, bėgimo takelis.

  2. Jėgos pratimai (trys dienos per savaitę, 2 priėjimai po 60 sekundžių): kojų kėlimas gulint, pritūpimai prisiglaudus nugara prie sienos, atsispaudimai, prisitraukimai, mosavimai kojomis į šonus, pritūpimai.

  3. Lankstumo pratimai (kasdien, 2 priėjimai po 60 sekundžių): vidinio šlaunies paviršiaus, Achilo sausgyslės tempimas. Atbulinis bėgimas ant elipsinio treniruoklio arba ant takelio padės išlavinti pakinklių sausgysles ir šlaunies lenkėjus, kurie yra svarbūs raumenys, apsaugantys nuo kryžminio raiščio plyšimo. Darydami spaudimus kojomis ant elipsinio treniruoklio, jūs galite išvystyti apatinės kojos dalies raumenis. Pratimai šlaunies raumenims taip pat yra naudingi, nes šlaunies raumenys gali kontroliuoti kelio sukimąsi.

  4. Balanso pratimai (kasdien, 2 priėjimai po 60 sekundžių): mini pritūpimai ant vienos kojos, vienos kojos kėlimas išlaikant ją pakeltą penkias sekundes ir kt.

Darbas su štanga arba krepšinio kamuolio varymas, stovėjimas ant vienos kojos šiek tiek sulenkus kelią, taip pat padės pagerinti jūsų balansą.
Pratimai ant slidinėjimo simuliatoriaus padės prisiminti per vasara primirštus judesius.

„Be to, prieš pradedant nusileidimą slidėmis, būtinai reikia apšilti ir prasimankštinti, nes šalti raumenys labiau linkę patirti traumas“, — pažymi daktaras Levinas. Šuoliai, bėgimas arba kelios minutės ėjimo vietoje, o po to pakinklių sausgyslių, šlaunies lenkėjų ir keturgalvio raumens tempimo pratimai jums padės išvengti traumų.

O dabar ne taip rimtai

Kai jau yra šiek tiek sniego, nuo šokdynių, elipsiniu treniruoklių ir simuliatorių galite pereiti prie kitos pasirengimo programos, kuri vadinasi Panda.


 

 Kitos naujienos:

Gyvenamasis namas su slidinėjimo trasa 0
Slidinėjimo instruktorė: šio darbo nekeisčiau į nieką kitą 0
Atidaryti slidinėjimo kurortai (atnaujinta 11.17) 0
Vidutinė slidinėjimo traumos kaina – 500 eurų 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija