Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Šalmai, nesumažino galvos traumų slidinėjimo trasose

Straipsniai 2012-11-06 komentarai 0

Amerikos gydytojų koledžas (American College of Emergency Physicians) atliko tyrimą traumų gautų slidinėjant slidėmis ir čiuožiant snieglentėmis Amerikoje. Rezultatai gydytojų nenudžiugino, nepaisant to, daug dėmesio skiriama saugumui,  populiarėja  šalmai, tačiau galvos traumų padaugėjo.

Spalio mėnesį Denveryje vykusioje asamblėjoje buvo pristatyta ataskaita šia tema. Kai kurie įdomesni tyrimo duomenys buvo perduoti masinėms informavimo priemonėms.

“Galvos traumų skaičius, kai yra reikalinga skubi medicinine pagalba slidinėjimo trasose, auga sparčiau nei kitų traumų, nežiūrint į tai, kad populiarėja slidinėjimo šalmai” , teigė  Mark Christensen iš Mičigano universiteto. Didžiausią tikimybę gauti traumą turi vyrai ir jaunuoliai čiuožiantys snieglente.

Analizuojant JAV duomenys išaiškėjo, jog 2004 m. slidininkai ir snieglentininkai gavo 9308 galvos traumas, kai buvo būtina medicininė pagalba. 2010 m. šis skaičius buvo 14947, tai yra 40 procentų daugiau nei 2004 metais. Tačiau šiuo periodu (per šešerius metus) kalnų mėgėjų, dėvinčių šalmus atsirado 20 proc. daugiau nei 2004 metais. Taigi, kodėl traumų skaičius išaugo? Vieną iš priežasčių mokslininkai įvardina freeride’o išpopuliarėjimą. Kai kurie tvirtina, kad šalmas ant galvos suteikia saugumo jausmą, to pasekoje daugiau rizikuoja šokinėdami ar atlikdami kitus triukus, neapskaičiuoja savo galimybių užtrasėje.

Mokslininkai atkreipė dėmesį į dar vieną įdomų faktą, kad Europoje tarp slidininkų ir snieglentininkų galvos traumų yra daug mažiau nei Amerikoje. Europiečiai dažniausiai gauna kelių traumas. Tačiau per šešerius metus užregistruotų galvos traumų slidinėjant padaugėjo labiau nei kitų traumų būdingų slidininkams ir snieglentininkams

Statistikos duomenimis Amerikoje su šalmais slidinėja apie 60 proc. žmonių, Kanadoje apie 80 proc.

 Kitos naujienos:

Gyvenamasis namas su slidinėjimo trasa 0
Slidinėjimo instruktorė: šio darbo nekeisčiau į nieką kitą 0
Atidaryti slidinėjimo kurortai (atnaujinta 11.17) 0
Vidutinė slidinėjimo traumos kaina – 500 eurų 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija