Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Nusprendė, kur bus įrengiama slidinėjimo trasa Kaune

2016-09-09 komentarai 2

Kauno miesto ir rajono savivaldybių atstovai sutarė dėl vietos, kurioje norėtų įrengti slidinėjimo trasą – ji galėtų atsirasti Kleboniškio miške.

„Buvome susitikę su Kauno rajono atstovais, vaikščiojome šiandien po Kleboniškio mišką, apžiūrėjome tikrai labai stačius šlaitus netoli Garažų gatvės Kauno rajone. Patys šlaitai atrodo perspektyviai slidinėjimo trasai“, – BNS penktadienį sakė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis.

Garažų gatvė yra Narėpų kaime, įsikūrusiame Kleboniškio miško apsuptyje. Planuojama trasa būtų ant stataus šlaito, esančio šalia Neries upės. Pasak P.Mačiulio, ši vieta yra netoli kauniečių pamėgtos vietos, vadinamos Smertės kalnu.

Įrengti trasą ant Smertės kalno taip pat svarstyta, tačiau netoliese nutiesus dujotekio magistralę, jo apsaugos zonoje negalima didelė žmonių koncentracija.

„Mes galvojome apie liaudiškai vadinamąjį Smertės kalną, kur kadaise buvo įrengtas keltuvas. Bet dabar ten yra nutiesta dujotekio magistralė. (…) Ši vieta yra į tą pusę, dar toliau nuo miesto“, – apie naują vietą trasai kalbėjo vicemeras.

Galimybė šioje vietoje įrengti trasą dar bus derinama su miškininkais, nagrinėjant, ar būtų įmanoma šioje vietoje praretinti mišką. P.Mačiulis pabrėžia, kad trasą būtų siekiama įrengti tarp medžių, miško plynai neiškertant.

„Mes mylime mišką ir saugosime kiekvieną medį. Tai yra ne išmiškinimas, ne miško naikinimas, o nedidelis, atsakingas miško praretinimas vietomis“, – tikino vicemeras.

Svarstoma, kad Kleboniškyje galėtų atsirasti iki dešimt nusileidimo trasų. Sutarus dėl vietos, toliau būtų ieškoma būdų organizuoti privažiavimą ir automobilių statymą šalia trasų. Nors artimiausiam sezonui šios trasos įrengti dar greičiausiai nepavyktų, tikimasi, kad ji galėtų atsirasti per kelerius metus.

Savivaldybės yra numačiusios ir planą B – jeigu nepavyktų susitarti dėl trasos Kleboniškyje, ji galėtų atsirasti Nemuno žiede Kačerginėje, tačiau čia trasa būtų gerokai mažesnė, todėl neaišku, ar ji atsipirktų.

 Kitos naujienos:

Pradeda veikti Liepkalnio trasos 0
Filmas Tales From Cascadia 0
Slidinėjimo istorija 1915 - 2015 0
Nusprendė, kur bus įrengiama slidinėjimo trasa Kaune 2

Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija