Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Liepkalnyje jau gaminamas sniegas: jei nebus leidžiama dirbti, gresia bankrotas

2020-12-03 komentarai 0

Delfi  Raminta Rakauskė

Paspaudus šalčiams žiemos slidinėjimo centras „Liepkalnis“ jau gamina sniegą, tačiau iki šiol nežino, ar dėl karantino tikrai galės vykdyti veiklą. Jo vadovas Artūras Bielskus sako laukiantis valdžios atsakymo bei priduria, kad jei vykdyti veiklą leista nebus, Lietuvoje ne tik kad gali nebelikti slidinėjimo centrų, bet ir paties „Liepkalnio“.

Vadina išlikimo klausimu
 
Dabar esame išsiuntę užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM), Vyriausybei, kad mums išaiškintų, kokių rekomendacijų mums reikia imtis, ar galime veikti. Mes manome, kad tikrai turėtų būti leidžiama dirbti“, – komentuoja jis.
 
 
 
Kada galėtų būti gautas atsakymas dėl slidinėjimo centrų veiklos, vadovas sako neįsivaizduojantis, tačiau priduria, kad kiekviena pradelsta diena įmonei yra aukso vertės. „Mes net galėtume gal ir ryt atsidaryti, jeigu gautume atsakymą. O jeigu mums šią žiemą dirbti neleis, tai, manau, kad gali ir nebelikti tokio dalyko, kaip „Liepkalnis“, – teigia A. Bielskus. Vadovo teigimu, šaltos žiemos nebuvo jau pernai, o jei ir šiemet jiems nebus leista vykdyti veiklos, Lietuvoje išvis gali nebelikti slidinėjimo centrų. „Mums per du mėnesius reikia užsidirbti visiems metams. Iš vasarą siūlomų rogučių nieko neišeina. Ši vasara buvo labai tragiška pagal apyvartas. Rogutės labiau vaikų pasižaidimas. Dabar mes turime sulaukti atsakymo, rekomendacijų. O šiaip nematau problemų, kodėl negalėtume dirbti“, – sako jis.

Imtųsi papildomų saugumo reikalavimų Pasak A. Bielskaus, kalbant apie saugumą, slidinėjant didesni atstumai yra išlaikomi ir natūraliai. „Tiek čiuožiant, tiek keltuvuose, kur tarpai yra po 10-11 metrų, tiek stovint eilėse, nes žmonės jose stovi su slidėmis“, – aiškina vadovas bei priduria, kad įmonė, jei veiklą vykdyti bus leidžiama, imtųsi ir papildomų saugumo reikalavimų. „Nuomos punkte žmonės būtų įleidžiami taip, kad kiekvienam tektų 10 kv.m., kaip ir visose parduotuvėse. Taip pat esame įrengę lauko savitarnos kasas, kad žmonės turėtų kuo mažiau kontakto ir jiems kuo mažiau reikėtų užeiti į vidų, nes tik 20 proc. slidininkų užeina vidun ir nuomojasi įrangą, visi kiti turi savo.

Įrangos nuomos punkte dar įrengėme pertvaras tarp darbuotojų“, – vardija jis ir sako, kad bendrai Europos Komisija yra priėmusi sprendimą, kad kiekviena šalis pati individualiai gali nuspręsti ar slidinėjimo centrams leisti vykdyti veiklą, ar ne. Galiausiai, vadovo teigimu, kainos nuo praėjusių metų nesikeis ir išliks tokios pačios.

Veikla galima tik iš dalies
 
Veikla galima tik iš dalies Laikinojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė „Delfi“ paaiškino tvarką. „Pagal dabartinį Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių, slidinėjimo kalvų eksploatavimo veikla įeina į pramogų ir poilsio organizavimo veiklos klasę. Į sporto įrenginių eksploatavimo klasę įeina žiemos sporto arenų ir stadionų eksploatavimo veikla.

Taigi, slidinėjimo centruose ar arenose gali vykti, žinoma, laikantis operacijų vadovo sprendimu nustatytų saugos reikalavimų: aukšto meistriškumo sportininkų pratybos bei individualios treniruotės su treneriu“, – sakė ji. L. Bušinskiatės teigimu, pagal šiuo metu galiojančias Vyriausybės patvirtintas karantino taisykles, draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas. Taip pat draudžiamas laisvalaikio paslaugų įstaigų ir laisvalaikio paslaugoms teikti skirtų patalpų lankymas, fizinis lankytojų aptarnavimas ir šių įstaigų patalpų nuoma, subnuoma ar panauda, skirta privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti.
 
Tiesa, yra taikomos tam tikros išimtys. Tai yra išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas, individualius fizinio aktyvumo užsiėmimus, teikiamus fizinio aktyvumo ar sporto specialisto, instruktoriaus ar fizinio aktyvumo ar sporto specialisto paslaugų teikėjo, užtikrinant nustatytus saugumo reikalavimus, valdant srautus, laikantis saugių atstumų ir kitų būtinų sveikatos saugos reikalavimų.
 


Kitos naujienos:

Slidinėjimo centrai prašo valdžios leisti atnaujinti veiklą 0
Atidaryti slidinėjimo kurortai Europoje 0
Liepkalnyje jau gaminamas sniegas: jei nebus leidžiama dirbti, gresia bankrotas 0
Slidinėjimo istorija 1915 - 2015 0

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija