Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Kaip snieglentininkai į Paradiski keliavo (2015-01-23 – 02-01)


                             Dar gegužės mėnesį prasidėjo „lomkės“ slidinėti, sapnavau, kaip leidžiuosi nuo kalnų bent kartą per savaitę, ir nusprendžiau, kad reikia suorganizuoti kelionę slidinėti draugų kompanijai. Užpernai buvau iniciatorius, pernai, reikia ir šiemet. Užpernai niekuo nesirūpinom ir viską patikėjome kelionių agentūrai, pernai iš agentūros ėmėme tik apgyvendinimą su įskaičiuotu ski pasu, o nuvykimą organizavomės patys, šiemet pribrendome viską nuo iki pasidaryti patys. Pradėjau naršyti namų nuomos puslapius, norėjau susidaryti bendrą vaizdą dėl namų pasiūlos, ką už kiek realu įpirkti, lyginti šalis ir kurortus vieną su kita ir paskambinau draugui, kuris jau daug metų slidinėja ir dažniausiai nuomoja didelį namą visai kompanijai, pasikonsultuoti, į ką atkreipti dėmesį, kokį kurortą rekomenduotų ir pan, primenu, kalnuose pats buvęs pusantro karto, nes Bukovelio už pilną kartą neskaitau J

 

                             Taip jau sutapo, kad draugas jau buvo rezervavęs didelį 30+ vietų namą Paradiski regione, sakė, kad pernai su tokiu žmonių kiekiu išsimušė nuolaidą ski pasams nuo ~280 iki ~160 Eur, Paradiski savo dydžiu ir atsiliepimais internete man patiko ir pradėjau ieškot namo tame kurorte. Draugas patarė ieškoti ne mažesnio nei 10 kv. metrų vienam asmeniui, be miegamų vietų svetainėje, o toliau jau pagal skonį ir kišenę. Norimai datai Les Arcs 1600 radau 220 kv. metrų ploto namą talpinantį 12 asmenų, keturi dviviečiai miegami su savo vonios kambariais, vienas keturvietis, irgi su savo vonia, svetainė su židiniu, valgomasis, virtuvė su galinga virykle ir šaldytuvu dvigubo pločio, papildoma patalpa rūsyje, kaip maniau, inventoriui susidėti, kad bendros erdvėsnebūtų nukrautos lentomis, batais ir džiųstančiais drabužiais. Pati namo vieta fantastiška, ant trasos, iki keltuvo max 150 metrų. Kaina tik 1880 Eur už savaitę, jamam J

                             Matematika graži dėliojasi, mintyse ski pasas 160 eurų, namas 1880 ant 12 galvų, bet eigoje paaiškėjo, kad namui prisideda dar kurorto mokesčiai ir komunalai, kas daro namo kainą 2400 Eur (jokia ne bėda, tik pamoka skaityti viską įdėmiai), kaip ir ski pasams nepavyko išmušti tikėtųsi 160 eur už 6 dienas, teko pasitenkinti 14 procentų standartine nuolaida grupėms nuo 30 asmenų. Kas gerai, tai nebūtina visiems imti tokį patį ski pasą, svarbu 30 žmonių ir daugiau, o toliau jau kas 3 dienom, kas 6 dienom, kas neribotą visam Paradiski + Espace Killy + 3 Valees, o kas tik Les Arcs apsiribos. Mūsų namas ėmė ski pasus, leidžiančius slidinėti tik Les Arcs regione, taip padarėme, nes dalis čiainikai, 200 km, esančių Les Arcs, jau nemažai, La Plagne turi daug plokščių vietų, kur tektų eit pėstiems (mes su snieglentėm čiuožiam, lazdų neturim), iki Espace Killy ar 3 Valees važiuoti 30-50 km kalnų keliais, o gausi tai tą patį Prancūzišką servisą ir trasas. O kur dar tai, kad žiūrint į bendrą Paradiski žemėlapį, mes gyvenome praktiškai tolimiausioje vietoje nuo La Plagne, toliau tik Villarodger kaimelis, kuriame buvo įsikūrę kiti lietuviai, su kuriais kooperavomės pirkdami ski pasus.

                             Likus porai mėnesių iki kelionės, vykti nebegalėjo dvi poros, atsirado keturios vietos J Maniau viens du ir užpildysiu tas vietas, bet apskambinus slidinėjančius draugus paaiškėjo, kad prieš savaitę jie irgi paėmė kelionę, tik į Italiją. Teko ieškot žmonių iš draugų draugų ir dar tolimesnių ratų, taip prie mūsų prisijungė dvi merginos iš Londono, lietuvės, draugo draugas ir, visų nuostabai, netgi ir jos pačios, viena mergina, atsiliepusi į skelbimą, ant lentos stovėjusi tik porą kartų Liepkalnyje J

                             Kelionės diena. Pradedame rinkti pirmus žmones iš namų, 5ki slidinėtojai dar nepaimti ir sugenda nuomotas mikroautobusas. Visa laimė, kad tai nutiko neišvažiavus iš Vilniaus ir po nepilnų keturių valandų turime analogišką, tik naujesnį, gražesnį ir galingesnį mikriuką. Tiek, kad pasivytume grafiką jau tenka spausti. Iš to išplaukia, kad už Kauno susimokame baudą už greitį J Įvažiavus į Lenkiją pasitinka plikledis, kuriuo ant 40-50 km/h velkamės iki Suvalkų. Nuo suvalkų greitis jau puse bėdos, nuo Varšuvos, kaip ir planavome, mokama autostrada lekiam link Berlyno, Niurnbergo, Bazelio, Ženevoje paimame iš Londono atskridusias merginas ir apie 18:00, šeštadienį, pasiekiame savo namą. Priminsiu, iš Lietuvos su nauju mirkiuku pajudėjome apie 16:00, penktadienį.

  Už kelius lenkijoje 73 zlotai (jei nemaišau) į vieną pusę vienai TP, vokietija kolkas dar neįsivedė mokesčių, Šveicarija, su nauju franko kursu, kainavo 45 eurus vienai TP už vinjetę metams, Prancūzija pirmyn 6, atgal 7 eurai (važiavome skirtingu keliu).

                             Namas. Geresnis nei tikėjomės. Geresnis, nei nuotraukose J Geresnis smulkmenose, o ir ankštų erdvių, tokių kaip vonia, dušas, WC, su muiline nelabai gaunasi skaniai nufotkinti, tai ir nefotkino, tai ir nesitikėjome tokio gero bendro vaizdo. Lovos patogios, patalynė švari, pagalvės irgi patogios. Vonios kambariai švieži, su apynauja santechnika, skoningai viskas padaryta. O vietoje seno kineskopinio teliko svetainėje – normalus LCD, vietoje tuščios erdvės rūsyje – pramogų zona su kalnu angliškai kalbantiems skirtų stalo žaidimų, foteliais, sofom, gal 50 colių 3d teliku. Ko nebuvau perskaitęs, bet radome, tai skalbyklė, džiovyklė. O toliau viskas kaip ir aprašyta – nemaža svetainė su odiniais baldais ir židiniu, didelė virtuvė su įrangos daugiau, negu subegėjome panaudoti, valgomasis, kuriame ir visi tilpome patogiai susėst, ir buvo vietos pašokt J

                             Namas 1200 aukštyje, Les Menuires kaimelyje, tarp Arcs 1600 ir Bourg Saint Maurice, visai nemažo miestelio, į kurį kas antrą dieną vykome apsipirkti (Super U) maisto ir ne maisto, o paskutinį vakarą išlėkėm bendros vakarienės ne namie.

                             Slidinėjimas. Iki keltuvo nuo namo gal 150 ar 200 metrų, juokas. Kelia funikulietius, kursuojantis pagal grafiką tarp Bourg Saint Maurice ir Arcs 1600. Pakilus dar geras šimtas metrų ir trys keltuvai. Pirmą slidinėjimo dieną non stop buvo gaminamas dirbtinis sniegas, nes sniego trūko, tiksliau 1600+ aukštyje jo buvo normaliai, o iki namų, į 1200 aukštį, vedančios trasos oficialiai neveikė, bet tai ką mums reiškia tie perspėjimai, grįžome uždarytomis, vietomis juodavo žemė, lengvai padrožėm lentas, tik tiek. Naktį iš pirmos į antrą slidinėjimo dieną lengvai nusnigo, iš trečios į ketvirtą nusnigo daug, o nuo ketvirtos vakaro iki pat išvykimo drėbė tiek, kad paskutinę dieną oficialiai buvo 50-60 cm šviežio, o realiai – iki klyno, vietomis smigau ir iki pažąstų J Patiko, nenormaliai patiko tokios powderio dienos.

                             Trasos paruoštos neblogai, galima vietomis kabinėtis, bet viską nustelbė gausus snygis. Tiesa, paskutinę dieną, o gal ir paskutines dvi dienas, žmonės Villarodgeryje buvo įkalinti, nes veikė tik pora keltuvų, bet jie per kalną jų neperkeldavo ir liko tik savo kalno pusėje su keliomis trasomis. Mūsų situacija kiek geresnė, į plotį galėjome slidinėti iki pat La Plagne, tik kad į aukštį viskas nuo 2400+ metrų buvo uždaryta, nes vėjas 80 km/h.

                             Pusryčiaudavome namie, kas ką prisipirkęs parduotuvėje būdavo, pietaudavome su alumi ant kalno. Pagrindinis patiekalas 12-16 Eur, sriuba 6-9 eur, alus 5-7 eur. Karštas vynas berods 3 Eur. Vakarienę gamindavomės namie bendrą iš Bourg Saint Maurice užpirktų produktų. Kainos visko, išskyrus mėsą, kaip Lietuvoje, tik kokybė vaisių ir daržovių geresnė. Mėsa brangesnė taip du kartus, bet kokybė geresnė. Jaučiu tokios kokybės mėsą Lietuvoje už tokią kainą pirkčiau.

                             Buvo lengvų nuotykių dėl to, kad neįsidėjome grandinių. Penktadienį, grįždami iš vakarienės, su mirkiuku negalėjome pakilti į kalną, nes nebuvo nei grandinių, nei gerų padangų J (Primenu, snigo dvi paras non stop. Kelią nuo Bourg Saint Maurice iki Les Arcs 1600 valė pavyzdingai, bet kai taip sninga, tai jau nieko nepadarysi). Padangos aišku buvo, žieminės, bet pigaus gamintojo ir nudėvėtos iki kokiu 4mm mėsos, tai pasikabinau tą mikriuką ant virvės ir be jokių sunkumų užvilkau su savo lengvąja. 4x4 valdo J

                             Kelionė namo sklandžiai, be įsimintinų dalykų. Niekas negedo, niekur nepavėlavom, merginos į oro uostą suspėjo laiku. Kiti blogai:

Slidinėjimas Ötztal 0
Dolomitinės Alpės - dar kartą apie tai 5
Dolomitines Alpes betyrinėjant 2
Andora - arba čia kažkas kitaip 5

Autorius: kosmoz
Sukurta: 2015-02-12 11:20:15
Atnaujinta: 2015-02-12 11:22:24
Komentarų: 2
Įvertinimas: 5.4
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.
Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija