Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Slovakijos kalnuose "per daug" sniego

Ketvirtadienį Slovakijos paskelbta ketvirtasis lavinų pavojaus lygis. Sudėtinga situacija visoje Slovakijoje, kur gausus sniegas be elektros energijos paliko tūkstančius namų, o keliai pasidarė sunkiai išvažiuojami, praneša tvn24.pl.

Slidinėjimo mėgėjai Slovakijos kalnuose turėtų būti itin atsargūs, kadangi sąlygos sudėtingos. Gausiai sninga, tad nemažai kelių yra neišvažiuojami. Todėl Slovakijos gelbėtojai paskelbė ketvirtąjį lavinų pavojaus lygį. Šis lygis bei penktasis, aukščiausias, yra skelbiami katastrofiškai sudėtingose situacijose, kai lavinos gali pasiekti net tas vietas, kuriose paprastai yra saugu.

Ketvirtasis pavojaus lygis reiškia, kad kalnuose situacija kritiška. Sniego danga nėra tvirta, ypač stačiuose šlaituose. Todėl kyla didelių lavinų grėsmė. Lavinų gali tekti saugotis ir tose vietose, kur šlaitai nėra tokie statūs.

Lenkijoje, Tatruose, situacija taip pat yra tik šiek tiek geresnė, čia paskelbtas trečiasis lavinų pavojaus lygis, tačiau tai gali pasikeisti bet kurią akimirką. Kai kuriose vietose prisnigta net 170 centimetrų.

Netoli Lenkijos sienos esančioje Oravoje 20 vietovių paskelbta nepaprastoji padėtis, be elektros energijos liko 1,2 tūkst. namų ūkių. Per pastarąją parą čia prisnigo 75 centimetrus sniego ir sninga toliau. Vietos gyventojai tvirtina dar niekada nematę tokių didelių snaigių ir neprisimena, kada per parą būtų tiek prisnigę. Esą tai visos žiemos norma. Kai kur sniego danga jau yra 1,5 metro.

Stiprus, gūsingas vėjas ir gausūs krituliai komplikuoja susisiekimą visoje Slovakijoje tiek automobiliais, tiek traukiniais. Į Tatrus vedantys keliai pasidengė keliasdešimties centimetrų sniego sluoksniu, dėl virtinės avarijų buvo užblokuota viena iš autostradų rytų Slovakijoje. Eismas keliuose stringa ir dėl sunkvežimių, įklimpusių sniego pusnyse.


šaltinis 15min.lt
 
foto ne iš Slovakijos :)
0


Kiti blogai:

Slidinėjimas Ötztal 0
Dolomitinės Alpės - dar kartą apie tai 5
Dolomitines Alpes betyrinėjant 2
Andora - arba čia kažkas kitaip 5

Autorius: Atomikas
Sukurta: 2013-02-07 14:06:30
Atnaujinta: 2013-02-07 14:07:42
Komentarų: 2
Įvertinimas: 0.0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.Rašyti komentarus gali tik registruoti forumo lankytojai.
Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija