Here is a description of the location. It can contain HTML elements, like links.

Sniego zonos žemėlapis

Slidinėjimo kurortai jau greitai

Žemėlapis

Kaip išsirinkti snieglentę 2

Patarimai 2009-09-20 komentarai 2

Freestyle lentos yra skirtos slidinėjimui snieglenčių parkuose ir „halfpipe“. Išskirtinė šios lentos savybė yra tame, kad jos simetrine forma (twin), uodega ir kulnas yra bukesni, kad palengvintų nusileidimą ir padidintų manevringumą. Tokia lenta duoda didelę judėjimo laisvę.  Pagal konstrukciją tai trumpiausios ir lengviausios lentos. Ilgis svyruoja nuo 145 iki 155 cm. Dabar yra tendencija didinti ilgį iki 160 cm.

Freeride lentos sukurtos slidinėjimui plėšiniais ir ypač slidinėjimui ne trasose. Forma dažniausiai būna simetriškai nukreipta. Paprastai turi „directional“ geometriją: nosis ilgesnė ir minkšta, daugiau užlenkta viršun, kad lenta neįsikastų į gilų sniegą. Egzistuoja specialios plėšinių lentos su „kregždės uodegos“ geometrija. Jų nosis užaštrinta ir praskelta uodega. „Free-ride“ lentos skiriasi padidintu standumu.

Slalomo lentos skirtos sportinėms slalomo varžyboms, sporto kalnų slidinėjimo analogui. Slalomo lentos gaminamos žymiai mažesniais kiekiais, paprastai 1-2 modeliai kolekcijoje. Forma praktiškai visada griežtai nukreipta, su nupjautu kulnu.

 
  

Universalios lentos, jas dar dažnai vadina All Mountain, kurios sukurtos bet kokiam slidinėjimo tipui, bet kokiom kalnų reljefo formom, labai tinkamos naujokams.
Egzistuoja trys lentos formų tipai: Twin-tip, Directional, „Kregždės uodega“. Twin-tip, simetrinė geometrija. Lentos uodega tokia pat, kaip ir nosis pagal plotį, formą ir kietumą. Tokia lenta manevringesnė, vienodai elgiasi važiuojant skirtingomis figūromis. Tokios geometrijos lentos būna tik „free-style“, sutinkamos labai retai. Directional – nukreipta geometrija. Tokios lentos iš karto matosi ir uodega ir nosis. Jos gali būti vienodos ir skirtingos formos ir kietumo. „Kregždės uodega“ – aštri nosis ir padalinta į dvi dalis uodega, kaip kregždutės. Tradicinė forma plėšinių lentoms, leidžianti lengvą išėjimą į lengvą slydimą ir gerą stabilumą eigoje.
Pagrindiniai pasirinkimo kriterijai perkant snieglentę – ūgis, kietumas, kaina.
Prieš perkant lentą, jūs turite apsispręsti, koks slidinėjimo stilius jums labiau patinka. Tai nulems lentos tipą. 

Ūgis. Dydžio pasirinkimas priklauso nuo svorio ir ūgio. Vidutinio sudėjimo žmogui lenta turi būti šiek tiek virš smakro. Kuo trumpesnė snieglente, tuo ją lengviau valdyti, tačiau kartu ji yra mažiau stabili esant greičiui. Trumpa lenta tinka naujokams, bei „freestylui“. Kuo ilgesnė snieglentė, tuo sunkiau ją valdyti, tačiau kartu ji yra daug stabilesnė dideliais greičiais trasoje ir plėšiniuose. Modelio pasirinkimą įtakoja ir jūsų kojos dydis. Jei jūsų kojos dydis yra didelis, jums būtina pirkti plačią lentą, tokių modelių pavadinime turi būti arba +,  arba wide.  Plati lenta mažiau įsikasa giliam sniege.

 
  

Kietumas. Pradedančiajam snieglentininkui geriau pirkti minkštą lentą, ji paklusnesnė ir geriau elgiasi mažais greičiais. Taip pat tiks pradinio lygio modelis arba nuomotas. Standi lenta duoda stabilumo, didelį greitį ir šuolių amplitudę. Ji nebrangi ir lenkiant yra minkšta.

Kaina. Lentos pasirinkimas priklausomai nuo Jūsų materialinių galimybių:. Lentos pradedantiesiems kainuoja apytiksliai nuo 100 iki 200 Eu. priklausomai nuo prekės ženklo; pro-modeliai kainuoja nuo 300  ir daugiau.
Perkantis batus svarbu rinktis žinomas firmas (tai garantuoja normalias medžiagas ir technologijas).  Kalnams rinkitės kietesnius batus Europos kurortams – vidutinio kietumo, „freestyle‘ui“ – minkštesnius.  Daugelis firmų kuria savo modelių serijas „freestyle‘ui“ ir “freeride‘ui“. Pasirinkę tinkamus pagal kietumą batus, dėkitės po viena skirtingų porų, su kuriomis vėliau slidinėsite, batą ant kiekvienos kojos, ir mažiau patogų nusiimkite ir aukitės kitą, kol nerasite pačios patogiausios pagal pojūčius poros. Batas turi garantuoti stabilumą ir patikimą kulno fiksavimą. Atkreipiam dėmesį, kad bato kaina neturi jūsų gąsdinti pigumu, o jei jis gaunasi brangus, tačiau tinkamas, tuomet neverta gailėti pinigų.
Kieta ar minkšta.
Kietomis vadinamos snieglentės greičio disciplinoms (slalomas, carving‘as, bordercross‘as).  Tai yra siauros lentos su „directional“ geometrija, jų uodega tiesi. Šios lentos kietesnės, ir joms reikalingi specialūs „kieti“ apkaustai ir batai (batai panašūs į kalnų slidžių).  Minkštos – visos likusios lentos. Joms reikalingi minkšti apkaustai ir batai.
Apkaustų tipai.

 

Yra trijų tipų apkaustai. Klasikiniai minkšti apkaustai minkštiems batams. Ypatingo dėmesio nusipelno apkaustai „Flow“. Jų originali konstrukcija leidžia greitai ir be pastangų užsidėti apkaustus. Apkaustai „Step-in“ leidžia lengvai ir greitai prisisegti ir atsisegti, nebūtina sėsti ant sniego. Kieti apkaustai plastikiniams batams, panašūs į kalnų slidžių. Tinka sportinėms greičio disciplinoms, slalomui ir „carving“ lentoms.




Kitos naujienos:

Slidžių apkaustų nustatymas 1
Slidinėjimo šalmo pasirinkimas 1
Snieglentės. Camber vs Rocker 1
Užsikrėtusiems meile kalnams 1

Žinutės neprisiregistravusių narių forume, skelbimuose, straipsniuose bus rodomos tik po administratoriaus patvirtinimo.

Jūsų vardas:
Komentaras:

Savaitės foto


Paieška


Sniegozona video

Pipe Ground

Obergurgl-Hochgurgl web kameros vaizdai


Fotogalerija